Lokaty negocjowane

W zależności od tego, jaką kwotą dysponujemy możemy mieć wpływ na wysokość oprocentowania naszej lokaty. Od tego są lokaty negocjowane, dla których przygotowywane są specjalne warunki.

Każdy klient posiadający kilkadziesiąt tysięcy złotych ma prawo ustalić swoje własne warunki, które bank dla niego przygotuje. Każdy bank posiada swoje własne wymagania odnośnie kwoty, przy jakiej możemy negocjować warunki i dlatego najpierw trzeba sprawdzić, jakie wymagania ma dany bank, aby można było rozpocząć negocjacje. Obecnie lokaty negocjowane nie są już tak popularne jak dawniej, gdyż pojawia się więcej możliwości, w jakie mamy szansę inwestować, a banki nie potrzebują tak bardzo naszych pieniędzy i dlatego jeśli nie dysponujemy bardzo wysokimi kwotami to prawie zawsze możemy skorzystać wyłącznie z warunków banku. W przypadku bardzo zamożnych ludzi banki stosują specjalne oprocentowanie, które kalkuluje się i dla klienta i dla banku.

Zobacz także:

Porównanie lokat bankowych

This entry was posted in Lokaty negocjowane and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>